Yetim Çocuklar İftarda Buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar yemeğinde iftar çocuklar bir araya geldi. İftar öncesi çocuklar organizasyonun gerçekleştirildiği İzmit’te bulunan restoranın bahçesinde kurulan şişme oyun gruplarında eğlendi. Yüz boyama standında yüzlerini boyatırken, renkli Osmanlı macunlarının da tadına baktılar. Daha sonra gerçekleştirilen iftar programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Altay ve Doğan Erol, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, STK temsilcileri ve yetim çocukların yakınları hazır bulundu.

İftar yemeği öncesinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘Yetimin gülmesi gerek. Yetim gülerse dünya da güler. Yetimin gülmesi bereket getirir. Barış ve huzur getirir. Onun için gerek Suriye’den olsun gerek Türkiye’de olsun yetimlerimiz kendisini yalnız, garip, ilgisiz, uzakta bir kişi olarak görmeyin. Bütün insanlara karşı sevgiyle, merhametle bakıyoruz. Bir ihtiyacı olan varsa koşarız. Tüm insanlığın huzurunu ve barışını istiyoruz. Tüm insanlığın kalkınmasını, onurlu bir hayat yaşamasını arzu ediyoruz. Bunu için elimizden geleni yapıyoruz’ dedi.

Daha sonra konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ‘Ramazan ayı önemli bir ay. Bu ay dolayısıyla yardımlaşmanın, dayanışmanın, halisane duyguların en üst noktada yaşandığı bu akşamki iftar programı da Ramazan sürecince gerçekleştirilen iftar programları içerisindeki en anlamlılarından birisi. Bu organizasyonu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı’na ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor. Ramazan ayına uygun bir iftarda hep beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından ezanın okunması ile katılımcılar, oruçlarını açtı. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.