Pişmaniye Ustaları, Aa Fotoğraflarını Oyladı

 • Öğrencilerin yeni özel hocası ‘Çözücü’

  Öğrencilerin yeni özel hocası ‘Çözücü’ Lise ve üniversitelere giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerin çözemedikleri soruların çözümüne kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen ‘Çözücü’ adlı mobil uygulama tanıtıldı. […]

 • Tarihi Kapalı Çarşı’da hırsızlık girişimi

  Tarihi Kapalı Çarşı’da hırsızlık girişimi Tarihi Kapalı Çarşı’da gece yaşanan hırsızlık girişiminin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Çarşının çatısından halatla inen hırsızların, bekçiler tarafından fark edilince […]

 • Evde kalanlara 360 derece rahatlık

  Evde kalanlara 360 derece rahatlık Evdeki süreçte çalışma motivasyonunu artırmak için uzmanlar her sabah ev kıyafetlerinin çıkarılmasını ve daha resmi giyinilmesini öneriyor. Koronavirüs endişesiyle kişisel […]

 • Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor

  Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor Koronavirüs salgını nedeniyle kafe, restoran, dönerci, lokanta gibi işletmelerin kapatılması nedeniyle vatandaşlar, et ihtiyacını karşılamak için doğrudan kasaplara […]

Kocaeli’nin tescilli lezzeti pişmaniye ustaları, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen ‘Yılın Fotoğrafları’ oylamasına katıldı.

İzmit’teki pişmaniye tesisinde çalışan ustalar, AA’nın ‘haber’, ‘yaşam’ ve ‘spor’ kategorilerinde yer alan fotoğraflarını inceledi.

Yaklaşık 30 yıldır pişmaniye yapan Özkan Temel, ‘haber’ kategorisinde Emin Sansar’ın ‘Burseya Dağı’na bürk Bayrağı’, ‘yaşam’ kategorisinde İlhami Çetin’in ‘Ali Dede ve kedisi’, ‘spor’ kategorisinde Şebnem Coşkun’un ‘Kupa coşkusu’ isimli fotoğraflarına oy verdi.

Gürcistanlı pişmaniye ustası Giorgi Diasamidze de tercihini ‘haber’ kategorisinde Emrah Yorulmaz’ın ‘Kaşıkçı cinayeti’ ile Halil Fidan’ın ‘Türk bayrağı Afrin’de’, ‘spor’ kategorisinde ise Ali Atmaca’nın ‘Ata sporu’ başlıklı fotoğraflarından yana kullandı.

Diasamidze, fotoğrafların hepsinin birbirinden güzel olduğunu, bu yüzden seçim yapmakta zorlandığını söyledi.

Suriyeli ustanın oyu ‘Gazze’ fotoğrafına

‘Haber’ kategorisinde Mustafa Hossona’nın ‘Gazze’ye hava saldırısı’ başlıklı fotoğrafını oylayan Suriyeli pişmaniye ustası Hazım Dırı, ‘Bizim yaşadıklarımız gibi. Bizim orada da aynısı oldu. O yüzden oy verdim.’ dedi.

Esed’in zulmünden kaçarak 5 yıl önce Türkiye’ye geldiğini belirten Dırı, ‘Hama’da yaşıyordum. Esed bizi öldürmeye kalkınca Türkiye’ye geldik. İlk ben geldim ağabeyimle. Ondan sonra tüm ailem geldi. Şu anda burada yaşıyoruz. Suriye’de öğrenciydim. Esed, silah zoruyla bizi askere çağırınca kaçtım. Gidersem ağabeyimi, arkadaşlarımı öldürmeye zorlayacaktı, o yüzden kaçtım.’ ifadelerini kullandı.

‘Yaşam’ kategorisindeki tercihi İlhami Çetin’in ‘Ali Dede ve kedisi’ başlıklı fotoğrafından yana kullanan Dırı, ‘spor’ kategorisinde ise Berk Özkan’ın ‘Çizgide müdahale’ isimli fotoğrafına oy verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.