Kocaeli Özgür Özel Paçasından Rezillik Akıyor, Millete Paşalık Taslıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı tek şeyin devletin damarlarından beynine kadar terör örgütünü yerleştirmek olduğunu belirterek, Çıkmış onun da paşasıyım, bunun da paşasıyım diyor. Paçasından rezillik akıyor, millete paşalık taslıyor dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda partililere seslendi. Özel baskın seçimle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, Elbette biz erken seçimi isteriz ama bir erken seçimle değil, bir baskın seçimle, bir tuzak seçimle, bir seçim kumpası ile karşı karşıya kaldı Türkiye. Sarayın bir hesabı vardı. 3 yönde sıkıntı yaratmak istiyordu. Yetkiyi kapıp 5 yıllığına da kaçmak istiyordu. Yaklaşan krizi durduramadığı, dövizi, yükselen Euro’yu, doları, faizi, enflasyonu görüyor. Kriz gelmeden bir kaptı kaçtı yapmak istiyordu. Bu hesap sarayın hesabıydı. Ama bu hesabın karşısında kendisi hesap uzmanı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı bu hesabı bozan. Onun kolay kolay tahmin edebileceği bir adayı değil, ama ilan edilince onu çıldırtacak adayı göstereceğiz, Yalova’nın evladı. Bir kamyoncunun oğlu, köy çocuğu, namuslu bir devlet memuru, çalışkan bir öğretmen, acar, korkusuz bir milletvekili. Halkın, milletin adayı Muharrem İnce oldu adayımız. O günden bu güne kendisi saraydaki beyefendi çıldırıyor. Türkiye de bizi konuşuyor. dedi.

Özel, Atatürk’ün vasiyetinden sapıldığını belirterek, şöyle konuştu

Atatürk kısa yaşadı, biraz daha yaşasa Türkiye süper güç olacaktı. Vasiyetinden sapanlar var. 900 tane KİT yaptı. Bunların hepsini bu hayırsız evlat, evlat demeye dilim de varmıyor ama bu hayırsız evlat gibi adamlar sattılar, sattılar yediler. Kenara bir toplu iğne koymadılar. Başta Türk Telekom, rafineriler gibi stratejik yerler ve yüreğimizi yaktı o şeker fabrikaları. 24 Haziran’da geleceğiz hepsini çatır çatır geri alacağız, söz veriyoruz. 16 yılın son 4 yılı bütün yetkiler elinde. Her türlü yetkiyi kullandın. Yaptığın tek şey devletin damarlarından beynine kadar bir terör örgütünü yerleştirdin. Başka bir şey yapmadın. Tayip Erdoğan hep şunu söylerdi, ‘Neden erken seçime gidelim. Erken seçim demek bir hükümetin yönetme kabiliyetini elinden kaybetmesi demektir. Yazar kasalar mı atılıyor. Erken seçim istemek vatan hainliği’ diyordu. Şimdi bırakın bir erken seçimi acele bir baskın seçim yapıyorlar. Herkese sormak lazım, işler yolundaysa 24’ünde niye seçim var Eğer işler yolunda değilse aynı adamı niye tekrar seçelim Onun yerine ülkeyi bu hale getiren tek adam heveslisi birinin yerine, yani artık devletin adayının dönüşmüş birinin yerine milletin adayını seçeriz. Hepimiz rahat ederiz. Bugün geldiğimiz noktada devletin adayı ile milletin adayı yarışır durumdadır. Bu seçim milletin kendi hakkını alma seçimidir. Çıkmış onun da paşasıyım, bunun da paşasıyım diyor. Paçasından rezillik akıyor, millete paşalık taslıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.