Kocaeli Hayvanlara Yapılan Zulüm Protesto Edildi Hd

Hayvanlara yapılan zulüm protesto edildi

İZMİT’te, hayvan hakları savunucuları, sivil toplum örgütleri hayvanlara yapılan zulümleri protesto etti.

İzmit Kent Meydanı’nda hayvan hakları savunucuları, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 50 kişi ellerinde işkence görmüş hayvan fotoğraflarıyla ‘Hayvana yapılan zulüm suçtur’, ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganları attı. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ artık hayvanlara yapılan işkenceler nedeniyle sabırlarının tükendiğini belirterek, ‘Sakarya’da bacakları ve kuyruğu kesilen yavrunun gözlerinde ki o masumiyet hayvanlara sempatisi olmayan insanların dahi tüm Türkiye’nin vicdanını sızlattı. 18 Haziran günü Körfez ilçesinde 3 aylık yavrusu olan bir anne köpek ateşli silahla kalbinden vurularak öldürüldü. Evet artık sabrımız gerçekten tükendi. Neredeyse her gün gerçekleşen insanlık dışı olaylar. Kesilen uzuvlar, parçalanan bedenler insanlığımızın nasıl paramparça olduğunu ve can çekiştiğini net olarak gözler önüne olarak seriyor. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi, olayların takipçisi olacağımızı kamuoyuna ve yetkililere duyuruyoruz.’ dedi.

Hayvanlara yapılan katliamların Türkiye’yi ayağa kaldırdığını söyleyen Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği Başkanı Ayşen Yüce, ‘Nedense bir türlü kabullenemedik, onların da bizler gibi canlı olduklarını düşünmedik ve düşünmek istemiyoruz. Sapanca’da uzuvları kesilen yavru köpek, İstanbul’da tecavüze uğrayan yavru kedi, Körfez’de katledin anne köpek ve birçok katliam haberleri artık bizlerin sabırlarını taşırmış ve tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştır. Bize emanet edilen bu canları yaşatabiliriz.’ diye konuştu.

‘EN AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILMASINI SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ’

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Başkanı Esma Ece Keklik, ‘Hayvanlar, son yıllarda başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bunun en önemli nedeni hayvan haklarına yönelik caydırıcı ve sert yasaların olmayışıdır. Nitekim suç oranını azaltmanın en büyük etkeni ağır cezalar ve onunla birlikte verilen eğitimlerdir. Hayvanlara yapılan kötülüklerin en ağır biçimde cezalandırılmasını sağlamak zorundayız. Elbette ağır cezalar da yeterli değildir. Bununla birlikte başta çocuklarımıza olmak üzere ulusumuza hayvan sevgisini aşılayan eğitimler vermek zorundayız.’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.