”Asalet Kumkuması” Seyirciyle Buluşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, gelecek sezonda sahnelenecek olan iki yeni oyun için çalışmalara devam ediyor. 2017-2018 sezonunda 100 bine yakın seyirciyle buluşan Kocaeli Şehir Tiyatroları, yeni sezon için hazırlıklarını da sürdürüyor. Kocaeli Şehir Tiyatroları 2018-2019 sezonu için planlanan ‘Asalet Kumkuması’ oyununun provalarında sona gelindi. Asalet Kumkuması tiyatro oyunu 29 Haziran’da ‘Tır Tiyatrosu’ ile seyirciyle buluşacak.

‘ASALET KUMKUMASI’ TIR TİYATROSU İLE GELİYOR

Pervin Atamert tarafından, Moliere’in ‘Kibarlık Budalası’ isimli oyunundan uyarlanan ‘Asalet Kumkuması’ oyununun provalarında sona geliniyor. Ali Düşenkalkar’ın yönettiği ‘Asalet Kumkuması’ isimli oyun, 29-30 Haziran, 1-2 Temmuz tarihlerinde Tır Tiyatrosu ile seyirciyle buluşacak. ‘Asalet Kumkuması’,aynı zamanda 2018-2019 sezonunun açılış oyunu olarak ekim ayının ilk haftasından itibaren SDKM Büyük Sahne’de sahnelenecek. Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Kocaeli Şehir Tiyatroları, 2018-2019 sezonunda, bu oyunun yanı sıra 2 yeni oyunla ve pek çok geçmiş sezon oyunuyla perdelerini açacak.

‘OYALANANLAR’ YENİ SEZONDA

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonda sahneleyeceği yeni oyunların provaları devam ediyor. Emir Özbek Yıldız’ın yazdığı ‘Oyalananlar’ adlı oyunu Volkan Dinç yönetiyor. Sahne arkasında ve oyuncu kadrosunda, birbirinden yetenekli isimlerin bulunduğu oyun, Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyalananlar’ın ilk gösterimi ise 2018-2019 sezonunda yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Hayvanlara Yapılan Zulüm Protesto Edildi Hd başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.