Türkiye Sandık Başında – Kocaeli Valisi Aksoy

  • Anadolu Otoyolu’nda Bayram Yoğunluğu

    Kurban Bayramı tatili nedeniyle Anadolu Otoyolu’nun Kocaeli kesiminde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bayramı İstanbul dışında geçirmek için yola çıkan tatilciler, otoyolun iki şeride düştüğü ve viyadüklerin […]

  • Oğlu Evden Kovunca Denize Atladı

    Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde oğlunun kendisini evden kovaladığını iddia eden 80 yaşındaki kadın, denize atladı. Vatandaşların boğulmaktan son anda kurtardığı kadın hastaneye kaldırıldı. Olay, Kocaeli’nin Gölcük […]

  • Gölcük’te Deprem Şehitleri Anıldı

    KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.  Gölcük’te, 17 Ağustos 1999 depreminin 19’uncu yıldönümü nedeniyle Gölcük Kavaklı sahilinde deprem şehitleri anısına anma […]

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İzmit ilçesinde oyunu kullandı.

Vali Aksoy, eşi Hülya Aksoy ile geldiği 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndaki görevlilerle selamlaştıktan sonra oyunu verdi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Aksoy, Kocaeli genelinde 1 milyon 336 bin seçmenin 9 bin 108 sandıkta oyunu kullandığını söyledi.

Şu ana kadar Kocaeli genelinde intikal eden önemli bir olay yaşanmadığını belirten Aksoy, ‘Sadece Gölcük Değirmendere’de bir tartışma olmuş, o da ilgili taraflarla karşılıklı olarak, adli anlamda da süreç devam etmektedir. Ayrıca, Başiskele, Gölcük ve Derince’de kullandığı oyun fotoğrafını çekip paylaşan 3 kişi hakkında yasal işlem yapılmıştır.’ dedi.

Aksoy, oy kabinine cep telefonuyla girmenin yasak olduğuna dikkati çekerek, ‘Bunu bilerek oyunun rengini belli eden, çeken, paylaşanlar da bu anlamda yasağı ihlal etmiş oluyor. Bu anlamda vatandaşlarımızın yasağa duyarlı olmasını talep ediyoruz.’ diye konuştu.

İl genelinde 3 bin 722 polis ve jandarmanın seçim güvenliğini sağlamak üzere çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Aksoy, temennilerinin seçimlerin huzur içerisinde tamamlanması ve halkın iradesinin sandığa yansıması olduğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Sandık Başında başlıklı makalemizde Aslan Çimento, Başiskele ve Belediye Başkanı Karabacak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*