Sakarya ve Kocaeli’de Asayiş

  • Peynirde prostat kanseri tehlikesi!

    Peynir, Türk mutfağında -özellikle Türk kahvaltılarında- çok önemli bir yere sahip. Bu yüzden Amerikalı bilim insanlarının araştırması peynir ve tereyağı sevenleri endişelendirebilir. Amerikalı bilim insanları […]

  • Cinsellik hem bedeni hem de ruhu etkiliyor

    Bugün 4 Eylül Dünya Cinsel Sağlık Günü… Cinsel alanda yaşanan sorunların ruh sağlığını etkilediğini belirten uzmanlar, özellikle depresyon ve kaygı bozukluklarının cinsel alanda yaşanan sorunlara […]

  • Tatili eve getirmenin 5 yolu

    Çevrenin ruh halimizi etkilemesi yadsınamaz bir gerçek. Tatil anılarınızı özlediyseniz, işte sizi tatilde hissettirecek 5 farklı öneri… Anahtar parça denizli genel escort Tatillerinizde gözlemlediğiniz bir […]

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şubat ayında düzenlenen operasyonlar ve yürütülen çalışmalarda, çeşitli suçlardan yakalanan bin 870 kişiden 197’si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda haklarında ‘hırsızlık’, ‘kasten öldürme’, ‘kanuna muhalefet’, ‘cinsel saldırı’ suçlarından kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.A, Z.U, Y.T, M.G, Z.B, S.Ç, B.S, M.B. ile çeşitli suçlardan aranması olan toplam 105 kişi tutuklandı.

Ayrıca ekiplerce gerçekleştirilen ‘ŞOK’ uygulamalarda 28 ruhsatsız tabanca, 9 ruhsatsız tüfek, 18 kurusıkı tabanca ile 823 değişik çap ve markalarda fişek ile çalıntı olduğu tespit edilen 3 otomobil ele geçirildi.

Jandarma

İl Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri ise şubat ayında 96 bin 907 kişiyi sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan araması olduğu tespit edilen 793 kişiden 71’i çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı. 722 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

Zanlıların ‘silahla yağma’, ‘başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama’, ‘hırsızlık’, ‘uyarıcı ve uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama’, ‘nitelikli cinsel saldırı ve istismar’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından arandığı tespit edildi.

Kocaeli’de aranan 55 kişi gözaltına alındı

Kocaeli’de de çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 55 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yurt genelinde düzenlenen ‘Aranan Şahıs Uygulaması’ kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü organizesinde şube ve ilçe emniyet müdürlüğü personelinin katılımıyla yapılan operasyonun 114 ekip ve 392 personelle gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, operasyon sonucunda çeşitli suçlarından aranan ve haklarında 1 ila 11 yıl arası kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 55 kişinin yakalandığı ifade edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.