Ormanya, Yarıyıl Tatilinde Yaklaşık Yarım Milyon Kişiyi Ağırladı

 • Fotoğraf yok

  BURSA ELİT VİP ESCORT AYSİMA

  Merhaba çapkın beyler sizlerin de kişisel ihtiyaçları olabilir düşüncesi ile bu profili açıyor ve bu profil sayesinde cinsellikten yararlanmanızı rica ediyorum. Bakımlıyım süslüyüm ve fantezi […]

 • Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu

  ‘Milli Mücadelede Servetiye Cephesi ve Kocaeli’ konusuyla bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu başladı. Bir otelde düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye […]

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

  Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törene, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet […]

KOCAELİ(AA) – Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olduğu belirtilen Ormanya’yı, yarıyıl tatili boyunca yaklaşık 150 bini turist olmak üzere toplam 450 bin kişi ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ormanya Doğal Yaşam Parkı yarıyıl tatilinde yerli yabancı turistlerin gözde rotalarından biri oldu.

KKTC’den Kartepe ilçesinde bulunan Ormanya’yı ziyarete gelen Servet Abidin, bitki örtüsünü incelemek için geldiğini belirterek, özellikle yürüyüş yollarını çok beğendiğini kaydetti.

Ormanya’da kızıl geyik, alageyik, karaca, ceylan, yaban koyun, şamua, Anadolu dağ keçisi, yılkı atı, yaban koyunu, siyah kıl keçisi, minyatür keçi, tiftik keçisi, karakaya ve karagül koyunu, oklu kirpi, Mardin beyaz eşeği, lama, deve, tavus kuşu, at, midilli, zebra, kuğu, yeşilbaşlı yaban ördeği ve sülün olmak üzere 49 türde 421 hayvan bulunuyor.

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olduğu belirtilen Ormanya’da birçok sosyal donatı da yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Gurbetçi Anne Oğlunun Tedavisi İçin Türkiye'nin Yolunu Tuttu başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.