Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetlendi

 • Fotoğraf yok

  BURSA ELİT VİP ESCORT AYSİMA

  Merhaba çapkın beyler sizlerin de kişisel ihtiyaçları olabilir düşüncesi ile bu profili açıyor ve bu profil sayesinde cinsellikten yararlanmanızı rica ediyorum. Bakımlıyım süslüyüm ve fantezi […]

 • Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu

  ‘Milli Mücadelede Servetiye Cephesi ve Kocaeli’ konusuyla bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu başladı. Bir otelde düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye […]

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

  Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törene, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet […]

Kocaeli’de çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik gerçekleştirilen uygulamada, okul çevreleri ve servis araçları denetlendi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim-öğretim döneminde okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen uygulamaya, Asayiş, Çocuk, TEM, Narkotik, Trafik Denetleme Şube müdürlükleri ile ilçe emniyet müdürlükleri bünyesinde 131 ekip ve 511 personel katıldı.

Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Yönetmeliği çerçevesinde okul servis araçları, şoförleri ve rehber personele yönelik denetleme ve kontroller yapıldı. Bu kapsamda, 459’u okul servis aracı olmak üzere 643 araç kontrol edildi, bu araçlardan 85’inin sürücüsüne toplam 31 bin 237 lira ceza uygulandı, bir araç ise trafikten men edildi.

İldeki tüm ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki 203 okul çevresi ve 225 umuma açık yer denetlendi. Bir internet kafeye ve 2 kıraathaneye ruhsatı bulunmamasından idari işlem uygulandı.

Uygulamada bin 594 kişi sorgulanırken, ‘tehdit’, ‘taksirle yaralama’ gibi suçlardan aranan 4 kişi yakalandı. Bir ruhsatsız tabanca ele geçirilen uygulamada, bir kişiye ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun’a muhalefetten adli işlem yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Otomobil Bariyerlere Çarptı: 2 Yaralı başlıklı makalemizde Ankara, Demi ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.