Nikah Masasına Pedal Çevirerek Gittiler

İzmit’te yaşayan bisiklet tutkunu Burçin Ölmez ve Ali Serttaş çifti, nikahlarına da bisikletle geldi. Çifte İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da eşlik etti.

İzmit’te ikamet eden ve bisiklet tutkunu olan Ali Serttaş ve Burçin Ölmez çifti farklı bir yöntemle dünya evine girdiler. Bisiklet tutkunu çift nikah salonlarına ise alışılmışın dışına çıkarak 4 tekerli bisikletle geldiler. Yaklaşık 2 kilometrelik mesafeyi pedalla kat ederek ilerleyen çifte, yolun bir bölümünde İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da eşlik etti. Alkışlar eşliğinde salon önüne gelen çift, nikahlarını kıyacak olan Başkan Doğan eşliğinde salona geçtiler.

Bisiklet sevdalısı gençlerin nikahını kıyarak bir hayat boyu mutluluk dileğinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ‘Gençlerimizin bisiklet sevdalısı olmasına çok sevindim. Çünkü 9 yıldan beri İzmit’in bisiklet şehri olması için çalışıyoruz. Bunun için 70 bin öğrenciye bisiklet hediye ettik, bisiklet yolları, bisiklet parkları yaptık. Burçin Ölmez ile Ali Serttaş çiftinin nikah masasına bisikletle gelmeleri de çok anlamlıydı. Ben de kendilerine eşlik etmekten büyük mutluluk duydum. Bisiklet sağlık demek, ekonomi demek, mutluluk demektir. Bilimsel araştırmalar bisiklet kullananların daha mutlu ve sağlıklı olduğunu göstermektedir’ dedi.

Vatandaşları da bisiklet kullanmaya davet eden damat Ali Serttaş, ‘Biz günlük yaşantımızda da bisiklet kullanıyoruz. Bisiklet bizim için adeta bir tutkudur. Nikahımıza da bisikletle gelerek bu konuya dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak istedik. İzmit’in bisiklet şehri olması için örnek projeler yapan Belediye Başkanımız Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır’ diye konuştu.

Çift nikahın ardından evlerine de yine bisikletle gittiler. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.