Kocaeli’nin Plajları Ege ve Akdeniz’i Aratmıyor

  • Peynirde prostat kanseri tehlikesi!

    Peynir, Türk mutfağında -özellikle Türk kahvaltılarında- çok önemli bir yere sahip. Bu yüzden Amerikalı bilim insanlarının araştırması peynir ve tereyağı sevenleri endişelendirebilir. Amerikalı bilim insanları […]

  • Cinsellik hem bedeni hem de ruhu etkiliyor

    Bugün 4 Eylül Dünya Cinsel Sağlık Günü… Cinsel alanda yaşanan sorunların ruh sağlığını etkilediğini belirten uzmanlar, özellikle depresyon ve kaygı bozukluklarının cinsel alanda yaşanan sorunlara […]

  • Tatili eve getirmenin 5 yolu

    Çevrenin ruh halimizi etkilemesi yadsınamaz bir gerçek. Tatil anılarınızı özlediyseniz, işte sizi tatilde hissettirecek 5 farklı öneri… Anahtar parça denizli genel escort Tatillerinizde gözlemlediğiniz bir […]

Kocaeli’de, kumu, suyunun temizliği ve vatandaşa sunulan hizmetlerle cazibe merkezi haline gelen Kandıra, Karamürsel ve Darıca’daki halk plajları, Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Ege ve Akdeniz sahillerinde görülebilecek ender güzellikteki plajların, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı düzenlemelerle cazibe merkezi haline geldiği belirtildi.

Yaz aylarında 1 milyondan fazla turisti ağırlayan Kocaeli sahillerinde Ramazan Bayramı’nda başlayacak sezon öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığı vurgulanan açıklamada, belediye iştiraklerinden Belde AŞ tarafından bu yaz ilk kez Kandıra’daki iki farklı noktada çadır ve karavan yeri hizmeti verileceği kaydedildi.

Açıklamada, yeni sezon öncesi yapılan çalışmalarla kente yeni plajların kazandırıldığına dikkat çekilerek, ‘Halen İzmit Körfezi’nde 1, Kandıra’da 3 mavi bayraklı plajımız mevcut. Karamürsel Altınkemer, Kerpe, Cebeci ve Bağırganlı halk plajlarında temiz denizin simgesi olan mavi bayraklar dalgalanıyor. Kadınlarımız için Darıca ve Kandıra’da özel plajlarımız var.’ ifadeleri kullanıldı.

Kadınlar plajı bayramın ilk günü açılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek sadece kadınlara hizmet verir hale getirilen 81 dönümlük Miço Koyu Kadınlar Plajının Ramazan Bayramı’nın ilk gününde açılacağı bilgisi verilen açıklamada, şunlar aktarıldı:

‘Kadınlar için adeta yaşam merkezi haline getirilen Miço Koyu’nda binlerce ağaç dikildi ve çiçeklendirme çalışmaları yapıldı. Etrafı çevrilerek otopark, soyunma kabinleri, tuvalet, yürüyüş parkurları yapılan koyda spor alanları, sosyal donatılar da bulunuyor. Miço Koyu’nda KOSKEM’e bağlı iki kadın cankurtaran görev yapacak. Sadece kadınlara özel olan Miço Koyu’nda 700 şezlong ve 17 personelle hizmet verilecek.’

Ramazan Bayramı öncesi Kandıra, Darıca ve Karamürsel’deki plajlara şezlong ve şemsiyelerin yerleştirildiği aktarılan açıklamada, ‘Belde AŞ bu yaz Kandıra’daki Kerpe, Kefken, Kumcağız, Bağırganlı, Cebeci, Kovanağzı halk plajlarında 55, Darıca Bayramoğlu halk plajında 4, Karamürsel Altınkemer halk plajında 3 personelle hizmet verecek. Ayrıca bu yıl sadece bayanlara özel olarak hizmete giren Darıca Bayramoğlu’ndaki Diriliş-3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’ndaki kadınlar plajında 4 kadın personel görev yapacak.’ bilgisine yer verildi.

Plajlarda 2017’deki fiyatlar geçerli olacak

Açıklamada, Belde AŞ tarafından işletilen plajlarda verilen hizmetlerin ücretlerinde artışa gidilmediği belirtilerek, Kandıra’da bulunan halk plajındaki otoparklarda araçlardan, şezlong ve şemsiyelerden de ürün başına günlük 10 lira alınacağı, tuvalet ücretinin 1 lira olacağı açıklandı.

Kandıra’nın ünlü tatil beldeleri Cebeci ve Kefken’de bu yıl oluşturulan çadır kampında vatandaşlara konaklama imkanı sağlanacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Vatandaşların kendi çadırlarıyla gelebileceği Kefken’deki kampta isteyenlere çadır da verilecek. Cebeci’deki çadır ve karavan kampında ise vatandaşlar, kendi getirecekleri çadırları ve karavanlarıyla konaklama yapabilecek. Kefken’deki çadır alanında çadır yeri kiralama ücreti günlük 30 lira olarak belirlendi. Çadır ve konaklama için ise 50 lira alınacak. Cebeci’de çadır yeri kiralama ücreti günlük 30, karavan yeri kiralama ücreti ise günlük 40 lira olacak.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.