Kocaeli Öfke Nöbeti Geçiren Genci Otobüs Şöförü Sakinleştirdi

  • Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu

    ‘Milli Mücadelede Servetiye Cephesi ve Kocaeli’ konusuyla bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Kocaeli Tarihi-Kültürü Sempozyumu başladı. Bir otelde düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye […]

  • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

    Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törene, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet […]

  • Kocaeli’nin Yeni Arıtma Tesisi Tanıtıldı

    Kocaeli’nde Başiskele ilçesine kurulan Kullar İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi’nin tanıtım programında konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, ‘Bizim musluktan akan suyumuz pet şişenin içindeki fabrikasyon sudan […]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park A.Ş. otobüsünde yolculuk sırasında bir anda öfke nöbeti geçirmeye başlayan otizmli genci otobüs şöförü Muhammet Yağcı otobüsten indirip yaklaşık 25 dakika yürütüp derin nefes aldırarak sakinleştirdi. Şöförün bu duyarlı davranışı otobüsteki yolcular tarafından alkışlanarak karşılandı.

Kandıra ilçesinden İzmit istikametine doğru yola çıkan 800 K numaralı otobüste annesi Songül Baştan ile birlikte yolculuk eden otizmli Berkay Baştan biranda kriz geçirmeye başladı. Durumu fark eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park A.Ş’de görevli otobüs şoförü Muhammet Yağcı, otobüsü yol kenarına çektikten sonra 112 ekiplerini arayarak yardım istedi. Bu arada kriz geçiren Berkay Baştan’ı otobüsten indirerek derin nefes almasını sağladı. Sakinleşmesi yönünde telkinler yaparak yol kenarındaki mısır satıcılarından mısır alıp dikkatini dağıtarak sakinleştirmeye çalıştı. Yaklaşık 25 dakika boyunca Berkay’ı hareket ettiren ve sakinleştirmeyi başaran şöför otobüstekiler tarafından bu davranışı büyük beğeni topladı.

Olay yerine gelen ambulansla kontrol amaçlı otizmli genç Kocaeli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada müdahale yapılan gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (Koç-Der) Başkanı İlkin Kılıçaslan, Ulaşım Park A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Yasin Özlü’ye şoför Muhammet Yağcı’nın yaptığı davranıştan dolayı teşekkürlerini iletti. Ardından otobüs şoförü Muhammet Yağcı’ya anne Songül Baştan ve Koç-Der yetkilileri duyarlı davranıştan ötürü plaket ve çiçek verdi.

Bir önceki yazımız olan İtfaiye Terminal Müfreze Binası Yükseliyor başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.