Kocaeli İzmit Bina Boyanırken Yaklaşık 50 Araç Etkilendi Hd

Bina boyanırken yaklaşık 50 araç etkilendi

İZMİT(Kocaeli),(DHA) – İZMİT’te, kongre merkezinin yapımı sırasında iddiaya göre çelik konstrüksiyonların kumlama ve boya işlemleri sırasında uçuşan kum ve boyalar okulun otoparkındaki araçlara yapıştı. Öğretmenler, yaklaşık 50 aracın boya ve kumdan etkilendiğini belirterek, zararlarının karşılanması için polise tutanak tutturdu.

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plaj Yolu’nda müteahhit firma tarafından yapımı devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait kongre merkezinde çelik konstrüksiyonların kumlama ve boya çalışmaları sırasında kongre merkezi yanında bulunan Muammer Türkan Dereli Okulları otoparkındaki yaklaşık 50 araç kum ve boyama çalışmasından etkilendi. Havada uçuşan boya ve kumlar araçların üzerine yapıştı. Araçları yıkatmalarına rağmen bir sonuca ulaşamayan otomobil sahipleri, polisi arayıp zararlarının karşılanması için tutanak tutturdu.

Kumlama ve boyadan yaklaşık 50 aracın etkilendiğini söyleyen Almanca öğretmeni Ekrem Kurt, ‘Okulumuzun yan tarafına kongre merkezi yapılıyor. Burada boyama ve kumlama işlemi yapılıyor. Yapılan çalışmalardan sonra otoparktaki tüm araçların üzerinde pütürlü bir yüzey oluştu. Ben aracımı alalı henüz 1,5 ay oldu. Yetkili proje müdürüyle bir türlü görüşemeyince de biz de polisi arayıp tutanak tutturduk. Biz araçlarımızda oluşan sıkıntıların çözülmesini istiyoruz.’ dedi.

Polisi arayıp tutanak tutturduklarını belirten İngilizce öğretmeni Rasim Akgün, ‘Araçları ellediğinizde pürüzleri hissedebiliyorsunuz. Killi temizleme yöntemiyle temizletmiştim. Bugün yine üzeri kaplandı. Kompresörle demir tozları temizleniyor ve spreyle de boya yapıyorlar. Oradan uçuşan kumlar boyalar araçlarımızın üzerine yapışıyor. Biz sorunumuzu çözecek muhatap bulamıyoruz. Mecburen polisleri çağırıp tutanak tutturduk.’ diye konuştu.

Öğretmen Erhan Kaplan havadan da etkilendiklerini belirterek, ‘Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait binada yapılan boyama ve kumlama çalışmasında kum ve boyaların araçlara yapıştığını gördük. Yetkililere ulaşmaya çalıştık kimseyle görüşemedik. Bizler de polisi arayarak tutanak tutturduk. Bu havayı soluyoruz da. Yaklaşık 2 aydır bu çalışmalar sürüyor’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.