Kocaeli – Doluya Karşı Araçların Üzerine Ne Bulursa Attılar

Doluya karşı araçların üzerine ne bulursa attılar

KOCAELİ’nde kuvvetli yağmur ve dolu yağışı uyarılarının ardından açık alanda araçları olan vatandaşlar battaniye, halı, karton sererek araçlarını koruma altına aldı. Bazıları ise araçlarını kapalı otoparklar ve AVM’lerin otoparklarına çekti.

Kuvvetli yağmur ve dolu yağış uyarılarının ardından Kocaeli’nde kapalı otoparklarda yer kalmadı. Sitelerin önlerindeki açık park yerlerinde ise vatandaşlar kendilerince önlem aldı. Vatandaşlar battaniye, halı, karton, otomobil paspaslarını araçlarının üzerine sererek önlem aldı. Bazı vatandaşlar ise üst geçit ve viyadüklerin altına araçlarını çekti. Uyarılar nedeniyle otomobilini üst geçit altına park etmek zorunda kaldığını söyleyen Effal Çoban, Uyarılar olunca aracımızı üst geçidin altına çektik. Yağış bitene kadar üst geçidin altında beklemeyi düşünüyoruz. Aracımızın önü açıkta kaldı ama daha uygun bir yer bulursak oraya geçmeyi planlıyoruz. Burada kendi önlemimizi aldık. dedi.

Dolu yağışı uyarıları üzerine önlem aldıklarını belirten Hülya Çelik, Yakınlarımız saat 13.00 gibi bizlere uyarılarda bulundu. Biz saat 15.00 gibi üst geçidin altına aracımızı çektik. diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.