Kartepe Belediyesi’ne Tema Vakfı’ndan Teşekkür

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in çevreye verdiği önemden hareket ederek bu yönde çalışmalarına aralıksız devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü, TEMA Vakfı ile işbirliği ile ilçe genelinde önemli projeleri hayata geçirdi. İlçe genelinde çevre eğitimlerinin yanı sıra yapılan etkinliklerle gelecek nesillere çevrenin önemi anlatıldı.

ZİYARET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol, çevreyle ilgili başarılı çalışmalarından ve çevre eğitimlerine verdiği destekten dolayı Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek teşekkür etti. Ziyaretinde Vakıf Başkanı Nermin Tol’a Kartepe İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay, Kartepe Belediyesinde Çevre Mühendisi Gizem Coşan ve İsa Yüksel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Kartepe Belediyesi koordinatörlüğünden Nurdan Köksal ve Büyükşehir görevlisi Ayçin Tırpancı eşlik etti.

YENİ DÖNEME HAZIRLIK

Kocaeli büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol Sıfır Atık ile ilgili aktif olarak çalışmalar yapan Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bilgi alış verişinde bulundu. Eğitim öğretim yılının başlama dönemine kadar kamu kurum ve kuruluşlarında gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanarak, yeni dönemin başlaması ile eğitimlere hız verileceğini bildiren yetkililer, yapılan eğitimlerin kayıt altına alınarak daha fazla kişiye ulaşılmasını planladıklarını belirtti.

HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konunun takipçisi olduğunu belirten Nermin Tol, hep birlikte el ele vererek üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Bizden sonraki nesillere karşı olan sorumluluğumuz bize güç veriyor. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da çevre çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek’ şeklinde konuştu.

SIFIR ATIK ÇALIŞMASI

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin ise Çevre Koruma ve Kontrol çalışmalarının gün geçtikçe daha önem kazandığını, dünyada atık ile ilgili çok çeşitli çalışmalar yapıldığını, belediyemizin de gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getirdi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarla da yapılan istişareler neticesinde Kartepe’de Sıfır Atık Yönetimi Planı oluşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Şahin, en kısa sürede sıfır atık çalışmalarının Kartepe’de tamamlanacağını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.