Kandıra Sahillerini Çöp Yuvasına Döndüren Tatilcilere Tepki

– Kandıra sahillerini çöp yuvasına döndüren tatilcilere tepki
Denize girmek için sahile giden aile saatlerce çöp topladı
İş adamı, 2 çocuğu ve 3 çalışanıyla birlikte çuvallar dolusu çöpü elleriyle topladı

KOCAELİ – Kocaeli’nin Karadeniz’e kıyısı olan Kandıra’da denize girmek için ailesiyle sahile inen bir iş adamı, tatilcilerin bıraktığı çöplere tepki göstererek tüm gününü çöp toplamaya ayırdı. 2 saat süren çalışmada çuvallar dolu çöp toplandı.
Kocaeli’nin Karadeniz sahiline kıyısı olan tek ilçesi Kandıra’da denize girmek için sahile inen bir aile, tatilcilerin bıraktığı çöp yığınlarına tepki göstererek saatlerce çöp topladı. Kandıra’da bir hayvan çiftliği işleten Orçun Maviş adlı vatandaş, 2 çocuğu ve çalışanları ile birlikte denize girmek için gittiği Kerpe-Sarısu arasındali ‘havuz’ denilen bölgede gördüğü çöp yığını görüntüsü sonrasında kolları sıvadı. Maviş, iki oğlu ve 3 personelinin de yardımıyla alandaki tüm çöpleri toplayarak çuvallara doldurdu.
Çöp toplama anlarını kayda alan Orçun Maviş, zorlu bir çalışma sonrasında çöpleri yola çıkararak çöp konteynerlerine attılar. Görüntülerde çöpleri bırakan tatilcilere ‘Bize temiz bir çevre bırakın’ diyerek tepki gösteren çocuklarını kayda Maviş, ailesiyle birlikte sahillerdeki çöp toplama çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.