İl Kordinasyon Kurulu Toplantısı

– Katılımcılardan detay görüntüler
Vali Aksoy’un konuşması Kocaeli İl Kordinasyon Kurulu toplantısı
Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında yapıldı.

Vali Aksoy, Akçakoca Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, kentte 2018 yılında, 39 kurum ve kuruluş tarafından 657 proje uygulandığını söyledi.

Birinci dönem sonu itibarıyla biten proje sayısının 79, devam eden proje sayısının 476 olduğunu belirten Aksoy, ‘İhale aşamasında bulunan proje sayısı 59, henüz başlamayan proje sayısı ise 43’tür. Yılın ilk üç ayına baktığımızda yüzde 14,71’lik bir nakdi gerçekleşme söz konusu. Genele baktığımızda toplam ödeneğin yüzde 64’ü mahalli idarelere, yüzde 36’sı ise merkezi yönetim bütçesi kapsamında bulunan kamu kuruluşlarına aittir.’ diye konuştu.

Aksoy, 2018 yılı yatırım ödeneklerinin sektörlere göre dağılımından bahsederek, ‘Kamu hizmet binaları, belediye hizmetleri, çevre, göç, içme suyu gibi diğer kamu hizmetleri yüzde 56’lık orandadır. Ulaştırma sektörü yüzde 24, eğitim sektörü yüzde 10, sağlık sektörü yüzde 6, tarım, enerji, turizm ve madencilik sektörünün payı ise yüzde 4’tür. Özellikle başlanamayan yatırımlarımız varsa biran önce başlanması konusunda bütün kamu, kurum ve kuruluşlarımızın bu çalışmalarını titizlikle yürütmesini istiyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından, kamu yatırımı bulunan kurumlar, yatırım büyüklük sırasıyla kurul üyelerine sunum yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.