Elleriyle Yaptıkları Yemekleri Aileleri ile İftarda Paylaştılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında aşçı yardımcısı öğrencileri diğer öğrencilerle birlikte yemek yaptı. 36 öğrenci yaptıkları birbirinden lezzetli yemekleri ailelerine iftarda ikram etti.

Ramazan ayı etkinliği çerçevesinde aşçı yardımcılığı öğrencileri önderliğinde tüm öğrenciler yemek yapmayı öğreniyor. Öğrenciler pilavdan tavuğa, tatlıdan köfteye birçok yemeği usta öğreticileri ile birlikte yapma imkanı buldu. Öğrenciler kendi ürettikleri yemeklerle aileleri ile birlikte iftar yapmanın hazzını da yaşadı. Aileler ise çocuklarının bu jestinden duygu dolu dakikalar yaşadı.

Beyaz Kalpler, Kocaeli’nde ikamet eden, okula devam sorunu yaşayan, eğitim hayatına ara vermek zorunda kalan, ekonomik yönden istismar edilen, ergenlik çağı sorunu yaşayan ve problemlerini sağlıklı yönden çözemeyen, aile ilişkileri düzensiz olan, sosyal risk çerçevesinde yer alan 12-18 yaş aralığındaki çocukların sosyalleşmesi, topluma kazandırılması amacıyla kuruldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde eğitim alacak 12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar, uzman personel tarafından saha çalışması yapılarak tespit ediliyor. Bir aylık inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bir yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Beyaz Kalpler’de öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, değerler eğitimi, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyor, hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.