Başkan Üzülmez, Girişimcilik Kursiyerlerini Ağırladı

Kartepe Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarını başarıyla bitiren kadınlar Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyaret etti.

Kartepe Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile 2017 yılında 5 farklı mahallede düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne gelen yoğun talep münasebetiyle kurslara devam ediliyor. 2018 yılının başından itibaren de 11 farklı mahallede açılan ‘Girişimcilik Kursları’na ilgi herkesi memnun ediyor. Kartepe’de bugüne kadar 400 katılımcının kurslardan faydalanması ile Kartepe Belediyesi Kocaeli’nde Girişimcilik Kurslarını başlatan ilk ilçe belediyesi olma özelliği taşıyor.

Girişimcilik kurslarını tamamlayarak sertifikalarını alan kursiyerler Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ziyaretinde bulunarak memnuniyetlerini dile getirdi. Üzülmez, ‘Yapmış olduğumuz çalışmalarda girişimci adaylarına yol göstermek, önder olmak adına her zaman bu tür etkinliklere destek vermekteyiz. Gençler, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere her yaştan ve her kesimden ilçe sakininin iş sahibi olması için çalışmaktayız. Kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizin kendi işlerini kurarak ülke ekonomisine ve kendi ekonomilerine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Kurslarımızı başarıyla bitirerek sertifikalarını alan vatandaşların iş hayatına yönelik proje ve fikirlerini hayata geçirebilmelerini, iş hayatında daha fazla yer alabilmelerini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın istihdam sağlamaları ve ekonomiye katkı vermeleri açısından bu eğitimleri önemsiyor ve destekliyoruz’ dedi.

Girişimcilik kursunun fazla ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üzülmez, ‘Hükümetimizin kadın girişimcilik konusunda büyük teşvikleri var. Hükümetimiz tarafından büyük bir bütçe hazırlanmıştır. Duyurulması noktasında gereken çalışmaları yapmamız sonrasında İŞKUR-KOSGEB ile işbirliği yaparak açtığımız girişimcilik kursu beklentimizin ötesinde ilgi gördü. İşyerleri açan kadınlarımız vardır. Sertifika almak yeterli değildir, aile bütçesine katkı vermek önemlidir. Kadın mutlu olduğu zaman toplum mutlu olmaktadır’ ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.