Başkan Karaosmanoğlu’nun Dernek Ziyaretleri Sürüyor

 • Öğrencilerin yeni özel hocası ‘Çözücü’

  Öğrencilerin yeni özel hocası ‘Çözücü’ Lise ve üniversitelere giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerin çözemedikleri soruların çözümüne kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen ‘Çözücü’ adlı mobil uygulama tanıtıldı. […]

 • Tarihi Kapalı Çarşı’da hırsızlık girişimi

  Tarihi Kapalı Çarşı’da hırsızlık girişimi Tarihi Kapalı Çarşı’da gece yaşanan hırsızlık girişiminin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Çarşının çatısından halatla inen hırsızların, bekçiler tarafından fark edilince […]

 • Evde kalanlara 360 derece rahatlık

  Evde kalanlara 360 derece rahatlık Evdeki süreçte çalışma motivasyonunu artırmak için uzmanlar her sabah ev kıyafetlerinin çıkarılmasını ve daha resmi giyinilmesini öneriyor. Koronavirüs endişesiyle kişisel […]

 • Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor

  Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor Koronavirüs salgını nedeniyle kafe, restoran, dönerci, lokanta gibi işletmelerin kapatılması nedeniyle vatandaşlar, et ihtiyacını karşılamak için doğrudan kasaplara […]

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Ali Can Kazgan ile Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu ve yönetimlerini ziyaret etti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt’ün hazır bulunduğu ziyaretlerin ilkinde Kocaeli Karslılar Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu’na, derneğin vizyonu ve misyonu konusunda da bir sunum gerçekleştirildi.

Dernek ziyaretinde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘Bu aziz vatana ve kentimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Her zaman hemşerilerimizin yanındayız, destekçileriyiz. Bizler her alanda halkımızın öneri ve taleplerine karşı duyarlı oluyoruz. Hizmetlerimize yön verirken vatandaşımızın isteklerine göre projelerimizi şekillendiriyoruz. Hizmetkarı olduğumuz halkımıza hizmet etmek bize gurur veriyor’ şeklinde konuştu. AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt ise, ’24 Haziran’da asrın seçimlerini yaşayacağız. Teşkilatlar olarak çok çalışıyoruz ve hazırız. 2002 yılından itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen bugünlere kadar gelebildik. Amacımız dünyada ilk on ekonomi arasına girebilmektir. Bu da güçlü bir lider ve tecrübeli kadrolarla yapılır. 2023 yılına güçlü girebilmek için sizlerden tüm Karslı hemşerilerimizden desteklerini bekliyoruz. İnşallah 25 Haziran sabahına daha güçlü bir Türkiye’ye kavuşacağız’ ifadelerini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 14 yıldır hizmet ettiklerini belirterek, ‘STK’larda yapılan çalışmaları çok önemsiyorum. Yetenekli ve fedakar arkadaşlarımız bu gibi derneklerde çalışmasını çok faydalı buluyorum. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz üzerine projeler yapmanızı arzu ediyorum. STK’lar ve yerel yönetimler olarak eğitimde birlikte hareket etmeli, projeler üretmeliyiz. Topluma faydalı her konuda sizlerin yanındayız, destekçiniziz. Kentimize inşa ettiğimiz projelerle bir kalkınma hamlesini gerçekleştirdik. Bu gelişme halen devam etmektedir. Gebze bölgemizde inşaatına başlayacağımız Metro projemizi hayata geçiriyoruz. Metro’nun ikinci etabını da hükümetimizle birlikte Körfez ilçemizden İzmit’e kadar inşallah ulaştıracağız’ dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımızın taleplerine cevap vermek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Karaosmanoğlu, ‘Türkiye’de örnek bir Büyükşehir Belediyesi olarak görevimizi sürdürüyoruz. Bu hizmetlerin devam etmesi için 24 Haziran sonrası istikrarın sürmesi gerekmektedir. Türkiye’nin ve Kocaeli’nin daha aktif bir şekilde ilerlemesi için bu seçimlerden güçlü bir meclis ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda çıkacaktır. Bu seçim sadece ülkemiz için değil Afrika’dan başlayıp gönül coğrafyamızın her karşını yakından ilgilendirmektedir. Batı medeniyetinin merhameti yoktur. Yüzyıllar boyunca mazlum insanları ve ülkeleri sömürdüler. Buna dur diyecek sadece tek bir ülke var o da Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımız vatandaşına hizmet etmek için canla başla çalışmaktadır’ diye konuştu.

‘Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Gültekin Görüm’ün de yer aldığı ziyaretleri Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’nin artık katma değeri yüksek ürünler üretmeye başladığını söyledi. ARGE yatırımları ile üretimin artmasının öneminde de değinen Karaosmanoğlu, ‘İş insanlarımız artık yeni teknolojik alanlara ve ARGE yatırımlarına daha fazla ağırlık vermelidir. Bu Türkiye için elzem bir durumdur. Enerji’de dışa bağımlılığı azaltmak için çok büyük yatırımlar yapan Türkiye, asla geriye o karanlık günlere dönmeyecektir. Zaten vatandaşımızda bunu istememektedir. Dünya ile yarışan bir ülke olmak, yenilikçi ve güçlü bir Türkiye için çalışan bir Cumhurbaşkanımız var. Allah ondan razı olsun. Biz hizmetlerimizle halkımızın emrindeyiz. Terör örgütlerine dünyayı dar eden bir Türkiye var. Bu yoldan da asla vazgeçmeyeceğiz’ dedi.

Ziyaretler yapılan istişarelerin ardından sona erdi. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.