Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türkiye, Halkının Üretimiyle Gelişecek’

Kartepe’de bulunan bir fabrikayı ziyaret ederek işçilerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Türkiye, halkının üretimiyle gelişecek’ dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe’de bulunan bir fabrikayı ziyaret etti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in eşlik ettiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, ‘Son 16 yıldır ülkemizde sosyal, siyasal ve ekonomi gibi her alanda büyük gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin en önemlisi ekonomidir. Bunun için de üreten her fabrikamız bizim gözbebeğimizdir. Ülkemiz gelişmiş bir ülke olacaksa, bu halkımızın üretimiyle gerçekleşecektir’ dedi.

Fabrika Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Üye Selim Baybaş ve İnsan Kaynakları Müdürü Seda Atilla’nın da eşlik ettiği Başkan Karaosmanoğlu, çalışanlarla öğlen yemeği yemesinin yanı sıra sohbet ederek bir konuşma da gerçekleştirdi.

Çalışanlarla yenilen öğlen yemeğinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Karaosmanoğlu, ‘Emekçi kenti olan Kocaeli’yi üreten insanımızdan bağımsız düşünemeyiz. Kocaeli bugün istihdamın şah damarı olarak biliniyorsa, bu siz emek verenlerin sayesindedir. Çünkü işçinin emeğiyle bu kent ihya oluyor. Ülkenin sayılı ekonomileri arasına giriyor. İhracatta ithalatta söz sahibi oluyor. Benim gözümde her kardeşim Kocaelilidir. Her hizmet, burada yaşayan vatandaşlarımız içindir. Nereli olduğunun, nereden geldiğinin hiçbir önemi yok. Hepimizin gayesi huzurla, güvenle, barış ve kardeşlik içinde yaşayıp bu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek. İnşallah Allah bugünün huzurlu, bereketli ve istikrarlı günlerini daim kılar. Bunun için hepimize görevler düşüyor. Hepimiz bu kenti sahiplenmeliyiz. Hepimiz ülkemizi sahiplenmeliyiz. İşimizi sahiplenmeliyiz. İş ve gerçek emeğin olduğu yerden kuvvet çıkar, enerji çıkar. Allah hepinize güç kuvvet versin. Emeğinize, bileğinize, yüreğinize sağlık’ diye konuştu. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.