Başkan Karaosmanoğlu, ‘Kentlilik Bilincini Oluşturmak İçin de Çalışmalar Yapıyoruz’

Gebze’de esnaf ve dernek yönetimleri ile bir araya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Kentlilik bilincini oluşturmak için de çalışmalar yapıyoruz’ dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebzeli berber ve kuaförlerle Eskihisar’da bir araya gelirken, Giresunlu İşadamları ve Bürokratlar Derneği’ni ve Gebzeliler Derneği’ni ziyaret etti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Başkan Yardımcısı Nilay Ayran’ın da eşlik ettiği birliktelikler de yerel ve genel yatırımlar ele alındı. Çeşitli meslek gruplarıyla her fırsatta bir araya gelen ve Sivil toplum Kuruluşlarını ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, kent geneline gerçekleştirilen projeler hakkında vatandaşları bilgilendirirken, gelen önerileri ve talepleri de yerinde değerlendirdi.

Gebze’de yaşayan vatandaşların isteklerini birinci ağızdan dinleyen Karaosmanoğlu, ilk olarak Gebze Berber ve Kuaförleri ile olan birlikteliğinde, ‘İnsan hayatında Berberlik ve Kuaförlük vazgeçilemez önemde olan mesleklerden biridir. Sizlere hayat boyu başarılar diliyorum’ dedi.

‘Düşünceleriniz, emeğiniz, desteğiniz bizler için çok kıymetli’ diyerek berber ve kuaförlere seslenen Karaosmanoğlu, ‘Ancak ve ancak sizlerle daha büyük bir Türkiye idealine ulaşabiliriz. Sizlere inancımız, güvenimiz tamdır. İnşallah 24 Haziran akşamı çıkacak istikrara devam kararı hepimizi daha güzel yarınlara taşıyacaktır. Ülkemizin gücüne güç katacak; AK Parti’nin 16 yıldır sürdürdüğü kalkınma, dünya üzerinde söz sahibi olma ve ekonomik refah politikalarını daha ileri merhalelere götürecektir. İş hayatımızı daha canlı ve kazançlı hale getirecektir. Bunu dükkanınıza gelen hemşehrilerimizle de paylaşınız’ ifadelerini sarf etti.

Daha sonra Giresunlu İşadamları ve Bürokratlar Derneği’ni ve Gebzeliler Derneği’ni ziyaret eden Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, birliktelikler sonrası yaptığı açıklamalarda, ‘Balkanlar’dan Kafkaslar’a kadar çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan, kültürlerin buluşma noktası olan güzide bir kenttir. Hepimiz baba ocağı ya da ata toprağı olan memleketlerimizin değerlerini kaybetmeden, burada yeni bir kültürel atmosferde yaşamayı öğreniyoruz. Birçok değeri ve birçok kültürü içinde barındıran böylesine bir şehirde, aynı zamanda kentlilik bilincini oluşturmak için de çalışmalar yapıyoruz. Siz değerli hemşehri derneklerimiz, Güzel şehrimiz Giresun’u, Karadeniz kültürünü yaşatma ve gelecek nesillere aktarma konusunda çok ulvi bir görevi yerine getiriyorsunuz. Gebzeli kardeşlerimizde şehrimize değer katmanın çabası içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum’ şeklinde konuştu.

‘Biz sizlerle, bu kentte bir yolculuğu paylaşıyoruz’ ifadeleri ile açıklamalarını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, ‘Bizler her ne kadar doğduğumuz ve yetiştiğimiz kültürün temsilcisi olsak da özünde bütün bir toprak parçasının, aynı vatanın emanetçileriyiz. Aynı bayrağın, aynı dilin, aynı dinin mensuplarıyız. Biz aynı coğrafyada büyük bir hazinenin paydaşlarıyız. Bu kadar kültürel zenginliği bir arada bulunduran başka bir ülke yok. Bu zenginliği kıskanan bizden olmayanlara inat; bugün kentimize, ülkemize yine sahip çıkmak günüdür. İnanıyorum ki 24 Haziran seçimlerinde de ülkemizin birlik ve beraberliğinin devamı, son 16 yılda elde ettiğimiz kazanımların devamı için, istikrarın devamı için sandık başına gideceksiniz. FETÖ, PKK veya DAEŞ gibi terör örgütlerine zemin hazırlayan, onların oyununa gelenlere, Okyanus ötesinden Türkiye’yi yönetmeye kalkanlara gereken cevabı vereceksiniz. Gün birlik günüdür’ diye konuştu. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.