Başkan Karaosmanoğlu, ‘Bir Olacağız, Diri Olacağız ve Kardeş Olacağız’

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Kocaeli Anne Şehir Projesi’ kapsamında Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerindeki eğitimciler ve kursiyerlerle birlikte iftar yaptı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Kocaeli Anne Şehir Projesi’ kapsamında Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerindeki eğitimciler ve kursiyerlerle birlikte iftar yaptı. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı iftar programında bir konuşma gerçekleştiren Karaosmanoğlu, ‘Cennet gibi bir vatanda yaşıyoruz. Hep birlikte bunun kıymetini biliyoruz ve güzel ülkemize sahip çıkıyoruz. Türkiye’yi parçalamak ve köle haline getirmek isteyenlerin piyonları olan terör örgütlerini perişan ediyoruz. Şunu biliyorlar ki, güçlü olduğumuz zaman Türkiye’yi alaşağı yapamayız. Bunun için bir olacağız, diri olacağız ve kardeş olacağız’ dedi.

Kocaeli Anne Şehir Projesi ile Kocaeli’de kadınların sporla, kültürel etkinliklerle ve sosyal yaşamın içerisine dahil olduklarını vurgulayan Karaosmanoğlu, ‘Bu projeleri hayata geçirirken özellikle bu imkanların oluşmasına vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok dua ediyoruz. Çünkü Türkiye’nin önünü açtılar. Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve tüm halkımıza hizmet eden kamu çalışanlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Ülkemiz insanını tüm kadrolarımızla seviyoruz. Bizler sizlerle artık büyük bir aile olduk. Gebze bölgemizde 25 bin kadınımız spor yapıyor, kendisini geliştiriyor ve daha sosyal oluyor’ diye konuştu.

‘Bu ülke ve bu Anadolu toprakları bizim’ diyen Karaosmanoğlu, ‘Ülkemize sahip çıkarsak bizimdir bu kıymetli topraklar. Sahip çıkmadığımız hiçbir şey bizim değildir. Bakınız komşu ülkelerimizin hali içler acısıdır. Çok şükür Türkiye’de güçlü bir lider ve hükümet var. Bundan dolayıdır ki Türkiye’ye diz çöktüremiyorlar. Türkiye kalkınacak ve daha güçlü olacak. Mutlu aileler ve mutlu toplum için ilçe belediyelerimizle birlikte çalışıyoruz. Spor aktivitelerini devamlı bir şekilde yapmanızda fayda var. Bu konuda sizlere büyük görevler düşüyor. Sizin için açtığımız bu spor salonları ile kadınımız her zamankinden daha güçlü olacak’ şeklinde konuştu.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimleri için de değerlendirmelerde bulunan Karaosmanoğlu, ‘Önümüzdeki 24 Haziran’da Türkiye’nin önüne açacak bir seçim var. Allah’ın izniyle Bismillah diyerek oyumuzu kullanacağız ve Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Türkiye’ye büyük emekleri olan, insanlarını seven, kucaklayan ve derdiyle dertlenen bir Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları var. Milletimiz bir kez daha yine liderine görev verecek. Buradan özellikle milletvekili adaylarının yani güçlü meclis içinde gereken hassasiyeti yine birlikte göstereceğiz’ ifadelerini kullandı.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘Rabbim bizleri Ramazan’a yakışır bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Kadir Gecesine ve Bayrama kavuşmayı nasip etsin. Kadınlarımıza ve annelerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.’ – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.