Akşener, Seçim Startını Kocaeli’den Verdi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde aday tanıtım toplantısıyla yerel seçimler için çalışmalarının başlangıcını yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 4 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Akşener, ‘Seçimlerin bayram, düğün heyecanı içerisinde geçmesi için elimizden geleni yapacağız’ dedi. İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, bir dizi programa katılmak için ziyaret ettiği Kocaeli’de gerçekleşen aday tanıtım toplantısında partisinin 4 ilçeden gösterdiği belediye başkan adaylarını açıkladı. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde gerçekleşen aday tanıtım toplantısına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanı sıra, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şahbaz Yıldız, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şahbaz Yıldız’ın açılış konuşmasının ardından söz alan İYİ Parti lideri Akşener, 31 Mart yerel seçimlerine Kocaeli’den ‘Vira bismillah’ dediklerini söyleyerek, partisinin yerel seçimler için hazır olduğunu dile getirdi.

‘SANKİ SEÇİME ALLAH ALLAH NİDALARI İLE SAVAŞA GİDİYORUZ’ Aday tanıtım toplantısında partililerine seslenen Akşener, ‘Partiler arasında ittifak görüşmeleri yapıldı. Bizim de 24 Haziran seçimlerinde bizim seçimlere sokulmamız için yapılan oyunlara karşı Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçime girebilmek için 15 milletvekili almak durumunda olduğumuz bir seçim sürecinde daha sonra Millet İttifakı içerisinde yer almak durumunda kaldık. Şimdi mahalli seçimler var. Ama Cumhur İttifakı’nın büyük ve küçük ortaklarının diline baktığımız zaman sanki Allah Allah nidaları ile savaşa gidiyoruz. Muhtar, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi, belediye başkanı, il belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanları seçilecek. Aklımda yanlış kalmadıysa 21 bin insanın seçilmek için gayret ettiği ve gayret ettiği ve seçildikten sonra o şehrin, o beldenin, ilin, mahallenin bütün insanlarına hizmet verecek belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarları olacak’ dedi.

‘Seçimlerin bayram, düğün heyecanı içerisinde geçmesi için elimizden geleni yapacağız’ Yerel seçimlerin bir bayram havası içerisinde geçmesini istediklerini ve belediye başkan adayları toplumdaki tüm insanlar için hizmet vermesi gerektiğini kaydeden Akşener, ‘Pek çok iftiraya uğramış olmamamıza rağmen bütün bunları bir tarafa koyup bu seçimlerin suhuletle, bayram, düğün heyecanı içerisinde geçmesi için elimizden geleni yapacağımızı burada sizlerle paylaşmak isteriz. Bugün ilan edeceğimiz arkadaşlarımız, aday olup kazanacakları ilçenin insanlarına, orada ikamet eden herkese eşit şartlarda, ‘Bana kim oy verdi’ gibi bir sorunun kalbinde ve beyninde olmadığı bir tutumla hizmet verecekler’ diye konuştu.

İYİ PARTİ’NİN 4 İLÇEDEKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI Konuşmasının ardından Akşener, partiye üye olan Kocaeli’deki STK üyeleri ve parti yöneticilerine rozet taktı. İYİ Parti’ye üye toplayan partililerin ödüllendirilmesinin ardından Kocaeli’nin Derince, Kandıra, Gebze ve Körfez ilçelerinin İYİ Parti belediye başkan adayları açıklandı. Gebze’ye Kadın Doğum Uzmanı Burcu Çetinkaya, Körfez’e Salih Şirin, Derince’ye Makine Mühendisi Nurcan Acaroğlu Göktaş, Kandıra’ya Ercüment Şahin aday olarak gösterildiği kaydedildi. 4 ilçenin belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından toplantı, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

(Murat Kanber – Kübra Topçuoğlu /İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.