Selin Bastığı Ev ve İş Yerlerindeki Çamur Temizleme Çalışmaları Başladı

Selin bastığı ev ve iş yerlerindeki çamur temizleme çalışmaları başladı

KOCAELİ – Meteoroloji’nin Marmara Bölgesine yaptığı sağanak yağmur uyarısından Kocaeli’ de nasibini aldı. Akşam saatlerinde bastıran yağmur sonrası iş yerleri ve otoparklar su altında kaldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve itfaiye ekipleri selin bastığı yerlerde temizleme çalışması başlattı.
Akşam saatlerinde Kocaeli ve ilçelerinde etkili olan dolu ve sağanak yağış hayatı felç etti. İzmit ilçesi Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı civarında yağmurun ardından oluşan selin bastığı iş yerlerinde, otopark ve sokaklarda ekiplerin su tahliye ve çamur temizleme çalışmaları devam ediyor.
Mahallede selden dolayı mağduru olan bir vatandaş ise’ya bir anda hava karardı, bulutlar bastırdı bizde yukarıda çay içiyorduk. Normalde kayınpederime misafirlik için gelmiştim. Biz ilk başta anlayamadık arka tarafı su basar diye. Arkada arabalarımız suya gömüldü. Baktık arabalar suda yüzüyorlar. Koşa koşa indik aşağı su birikintisinden yüzerek çıktık. Benim ve amcamın oğlunun arabasının fiyatı 80 bin lira. Toplam 80 bin lira zararımız var. Arabalar şu an pert suyun içinde’ şeklinde konuştu.
Vatandaşlar selin ardından sonra dükkanlarının önünde oluşan çamuru temizlemeye başladılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.