Başkan Karaosmanoğlu, Ahıskalıları Ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Ahıskalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Aslan ve yönetimini makamında konuk etti.

Kocaeli Ahıskalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdusaid Saha, Genel Sekreter İbrahim Mahmudov ile Din ve Kültür Sorumlu Başkan Yardımcısı Raşit Celal’in de hazır bulunduğu ziyarette, Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü nezdinde faaliyetleri süren Sivil Toplum Merkezi’nin önemi de Başkan Karaosmanoğlu tarafından dile getirildi.

Dünyanın neresinde zulüm gören ve haksızlığa uğrayan varsa Türkiye’nin adaleti tesis etmek için mücadele verdiğini görüşmede ifade eden Karaosmanoğlu, ‘Türkiye, hangi millet zulüm görüyorsa o bölgedeki mazlumların yanında yer alıyor. TDBB olarak Orta Asya’daki kardeşlerimize yönelik projeler ortaya koyuyoruz. Kazakistan, Kırgızistan ve Balkan coğrafyasında ciddi çalışmalarımız oluyor. Gönül coğrafyalarımızdaki yerel yönetimler ağırlıklı bir şekilde bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz’ dedi.

Dernek çalışmaları hakkında Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi veren Başkan Halil Aslan, ‘Bütün çabamız Ahıskalı kardeşlerimizin karşılaştığı sorunlar ile mücadele etmektir. Bu sorunların en büyük kısmı, diğer ülkelerden göç etmiş Ahıskalıların, ikamet, çalışma ve sağlık sorunlarıdır. Bu amaçla özel hastanelerle yaptığımız anlaşmalarla sigortası olmayan Ahıskalı kardeşlerimizin sorunlarına çare olmaya çalışıyoruz. Türkiye’ye göç eden halkımızın ikamet izni alırken, çalışma izni ve sosyal sigortadan yararlanmak için meydana gelen sıkıntıları gidermek için TBMM nezdinde girişimlerimiz oldu. Bu konudaki taleplerimizi de ilettik’ şeklinde konuştu. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.